Bez kategorii

Strefa Pomp Ciepła rozpoczyna współpracę z firmą Kołton

Z wielką radością chcemy poinformować naszych Klientów o rozpoczęciu współpracy z polską firmą Kołton – rodzinnym przedsiębiorstwem z siedzibą w Jabłonce, które od kilkudziesięciu lat zajmuje się produkcją urządzeń grzewczych. Jednym najnowszych propozycji marki są innowacyjne pompy ciepła z serii Airkompakt. Są one efektem projektu rozwojowo-badawczego, prowadzanego we współpracy z krakowską Akademią Górniczo-Hutniczą, którego celem było stworzenie wydajnego urządzenia grzewczego na bazie ekologicznego czynnika chłodniczego – propanu R290.

Pompy ciepła

Do pracy w polskich warunkach klimatycznych

Airkompakt to urządzenia typu monoblok, w których cały układ chłodniczy, automatyka i elektryka znajduje się w jednej obudowie. Pompy przeznaczone są do ustawienia na zewnątrz budynku i na pierwszy rzut oka są to bardzo solidne urządzenia. Sprzęt testowany jest w górskich warunkach i osiąga bardzo dobre wyniki w ujemnej temperaturze. Wśród rozwiązań mających na celu zapobieganie przed zamarzaniem sprzętu znajduje się przede wszystkim zastosowanie parownika o zwiększonej powierzchni wymiany ciepła. Szersze od standardowego rozstawienie lameli minimalizuje częstotliwość, z jaką urządzenie musi wykonywać rozmrażanie, co ma też przełożenie na redukcję zużycia energii.

Pompy ciepła Kołton występują w kilku modelach różniących się mocą grzewczą: są to 8 kW, 9,85 kW, 11,2 kW, 15,18 kW i 19,65 kW.

Komu można polecić pompy ciepła Kołton?

Urządzenia firmy Kołton wyposażone są w wiele nowoczesnych rozwiązań, jak internetowe sterowanie czy funkcja Soft Start. Doskonale nadają się więc do nowych instalacji grzewczych i sprawdzą się we współpracy z ogrzewaniem podłogowym. Z równie dużym powodzeniem można jednak wykorzystać je do modernizacji systemu grzewczego w domach kilkudziesięcioletnich, gdzie mamy do czynienia ze grzejnikami starodawnymi. Wysoka wydajność pracy urządzeń nawet przy takich systemach możliwa jest dzięki zastosowaniu propanu R290.

Ekologiczne, innowacyjne urządzenia rodzimej produkcji, zainstalowane przez jednego z liderów branży pomp ciepła w Polsce? Z nami to możliwe! Serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu w celu montażu urządzeń od firmy Kołton.

wróc do blogaNIE CZEKAJ i już dziś
zainwestuj w ciepłe jutro!

Wygeneruj ofertę oszczędnego ogrzewania BEZ ZMARWIEŃ
i otrzymaj nawet 1000zł rabatu*

SPRAWDŹ CENY PAKIETÓW

*Więcej szczegółów dotyczących rabatu dowiesz się kontaktując się z nami lub składając zapytanie ofertowe.

© 2024 Strefa Pomp Ciepła Krzysztof Jaźwicki | Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka prywatności RODO Realizacja: Agencja Reklamowa ROXART Logo Agencja Reklamowa Roxart