Serwis

Śpij spokojnie

Profesjonalny serwis pomp ciepła

W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie pomp ciepła jako efektywnego i ekologicznego źródła ogrzewania. Aby jednak cieszyć się ich niezawodnością i osiągami, niezbędne jest regularne przeprowadzanie serwisu pomp ciepła. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tematyce serwisowania i konserwacji pomp ciepła, omawiając podstawy serwisu, różne typy pomp ciepła i ich serwis, przegląd techniczny i konserwację, a także koszty z nimi związane.

Serwis pompy ciepła oraz naprawa wykonywana jest przez nas od 2009 roku. Posiadamy bardzo duże doświadczenie nie tylko w montażu tych urządzeń, ale również w takich czynnościach jak szeroko pojęta konserwacja pompy ciepła.

Wykonujemy:

Serwis pomp ciepła Samsung

Serwis pomp ciepła Panasonic

Serwis pomp ciepła Mitsubishi

Troszczymy się o urządzenia zarówno klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jesteśmy obecni również w budynkach administracji państwowych. Pod swoją opieką mamy budynki jednorodzinne oraz wielorodzinne. Usługa serwisu wykonywana jest w oparciu o jednorazowe zlecenia jak również stałe umowy serwisowe.

Serwis pompy monoblock Samsung

Podstawy serwisu pomp ciepła

Właściwe serwisowanie pomp ciepła jest kluczowe dla ich długotrwałego i efektywnego działania. Serwis pompy ciepła obejmuje zarówno regularne przeglądy, jak i naprawy, które mogą być konieczne w przypadku awarii. W kolejnych podrozdziałach omówimy, czym dokładnie jest serwis i naprawa pomp ciepła, jak ten proces wygląda oraz dlaczego regularne serwisowanie jest tak ważne.

Usługa serwisu wykonywana jest przez nas dla każdego typu urządzenia:

Kontrola szczelności przyłączy chłodniczych

Ile kosztuje serwis pomp ciepła?

Koszt serwisu pompy ciepła zależy od wykonywanych czynności. Do zakresu usług serwisowych należy:

Gwarancyjny przegląd okresowy pompy ciepła

Etapy serwisu gwarancyjnego obejmują szereg czynności, do których należą:

Czyszczenie filtra

Czyszczenie filtra

Zanieczyszczenia z filtra

Pogwarancyjny przegląd okresowy pompy ciepła

Procedura serwisowa pomp ciepła, których okres gwarancyjny dobiegł końca wygląda bardzo podobnie jak w przypadku przeglądu w okresie gwarancyjnym. Główne etapy serwisu pogwarancyjnego to:

Kontrola sczelności przyłączy chłodniczych

Diagnostyka pompy

Popularność pomp ciepła w Polsce bardzo wzrosła przez ostatnie lata. Według danych PORTPC tylko w ostatnich 3 latach zamontowano około 400 tysięcy tych urządzeń w naszym kraju. Wraz z rozwojem rynku powstają nowe firmy, nie zawsze znające się na zagadnieniach tej technologii. Jak powszechnie wiadomo, prawidłowa praca instalacji zasilanej pompą ciepła gwarantuje użytkownikom ekonomiczny komfort, a mieszkańcom czyste powietrze. Jednak pompa sprawdza się tylko pod warunkiem, że jej funkcjonowanie nie jest zakłócone błędami instalacyjnymi popełnionymi w czasie montażu, ucieczką czynnika roboczego czy złymi ustawieniami regulacji. Dlatego tak ważną kwestią jest prawidłowa diagnostyka oraz analiza i naprawa ewentualnych błędów.

Usługę sprawdzenia poprawności montażu i ustawień parametrów wykonujemy na specjalne życzenie użytkownika.

Jeśli nie jesteś pewien czy Twoja instalacja pracuje prawidłowo lub masz podejrzenia o popełnionych błędach instalacyjnych możesz zlecić nam przegląd techniczny pompy ciepła w formie diagnostyki.

Kontrola szczelności przyłączy chłodniczych

Naprawa pomp ciepła

Cena naprawy wyliczana jest indywidualnie i zależy od ilości przepracowanych roboczogodzin oraz kosztów części zamiennych.

Każda naprawa pompy ciepła poprzedzona jest naszą ekspertyzą. Badane jest szczegółowo zarówno urządzenie jak i połączenie hydrauliczne, które bardzo często powoduje błędną pracę PC. Nigdy nie sugerujemy się diagnostyką wykonaną przez inne serwisy. Bazując na zgromadzonych informacjach wynikających z wykonanej diagnostyki technicznej instalacji a także pomiarów po akceptacji kosztu naprawy przystępujemy do serwisu naprawczego pomp ciepła.

Możliwe awarie:

Poszukiwania miejsca nieszczelności po stronie gazowej

Poszukiwania miejsca nieszczelności na króćcach

Wpuszczenie kontrastu do układu chłodniczego

Wpuszczenie kontrastu do układu chłodniczego

Wpuszczenie kontrastu do układu chłodniczego

Poszukiwania miejsca nieszczelności za pomocą ultrafioletu

Poszukiwania miejsca nieszczelności za pomocą ultrafioletu

Uruchomienie pompy ciepła

Uruchomienia wykonujemy zarówno dla urządzeń zamontowanych przez nas jak i działając na zalecenie producentów dla urządzeń zamontowanych przez inne firmy instalacyjne. Jako partnerzy serwisowi wielu producentów zobowiązani jesteśmy do zapewnienia wsparcia technicznego i obsługi Użytkowników Końcowych, którzy zakupili produkty marki Samsung , Panasonic i Mitsubishi w zakresie świadczenia napraw gwarancyjnych i napraw pogwarancyjnych.

Zapis parametrów pracy pompy ciepła

FAQ - Najczęściej zadawane pytania dotyczące serwisu pompy ciepła

Czym jest serwis i naprawa pomp ciepła?

Serwis i naprawa pomp ciepła to proces, który obejmuje zarówno konserwację, jak i naprawę urządzeń w przypadku wystąpienia awarii. Serwis pompy ciepła ma na celu zapewnienie jej prawidłowego funkcjonowania, wydłużenie żywotności oraz utrzymanie wysokiej efektywności energetycznej. Naprawa pomp ciepła natomiast polega na usunięciu usterki i przywróceniu urządzenia do pełnej sprawności.

Dlaczego regularne serwisowanie pomp ciepła jest tak ważne?

Regularne przeglądy pompy ciepła są niezbędne, aby utrzymać jej wysoką wydajność oraz uniknąć kosztownych napraw. Korzyści wynikające z regularnych przeglądów to między innymi:

Jak wygląda typowy serwis pompy ciepła?

Typowy serwis pompy ciepła składa się z kilku etapów, które mają na celu sprawdzenie i konserwację poszczególnych elementów urządzenia. Etapy serwisu pompy ciepła obejmują między innymi:

 1. Kontrolę stanu technicznego i czyszczenie wymiennika ciepła
 2. Sprawdzenie szczelności układu hydraulicznego i chłodniczego
 3. Kontrolę i regulację parametrów pracy pompy ciepła
 4. Weryfikację stanu izolacji elektrycznej oraz połączeń elektrycznych
 5. Sprawdzenie i ewentualną wymianę filtrów powietrza
 6. Diagnostykę układu sterowania i ewentualną aktualizację oprogramowania

Regularne serwisowanie pomp ciepła pozwala na utrzymanie ich wysokiej wydajności oraz uniknięcie awarii i kosztownych napraw. Dlatego warto zadbać o regularne przeglądy i konserwację swojego urządzenia, aby cieszyć się komfortem i oszczędnością przez długie lata.

Jakie są koszty związane z serwisem pomp ciepła ?

Koszt przeglądu pompy ciepła może się różnić w zależności od producenta, modelu urządzenia oraz zakresu przeglądu. Średnio, koszt przeglądu technicznego pompy ciepła wynosi od 600 zł do 1000 zł. Warto jednak pamiętać, że regularne przeglądy mogą przyczynić się do wydłużenia żywotności urządzenia oraz utrzymania jego wysokiej wydajności, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji.

Czy koszt serwisu pompy ciepła wpływa na koszt ogrzewania?

Koszt serwisu może wpłynąć na koszt ogrzewania pompą ciepła, ponieważ regularne serwisowanie urządzenia pozwala na utrzymanie jego wysokiej wydajności oraz uniknięcie awarii i kosztownych napraw. Dlatego warto inwestować w regularne przeglądy i serwisowanie pompy ciepła, aby zapewnić sobie niższe koszty ogrzewania w dłuższej perspektywie.

Cennik usług serwisowych SPC

Podane ceny są wartościami netto

Rodzaj Czynności serwisowej Cena
Gwarancyjny przegląd okresowy pompy ciepła 600 zł
Pogwarancyjny przegląd okresowy pompy ciepła 600 zł
Diagnostyka pompy ciepła 1000 zł
Uruchomienie pompy ciepła 1000 zł
Naprawa pompy ciepła Wycena indywidualna

Prześlij zlecenie serwisu pompy ciepła za pomocą formularza. Zaznacz o jaką czynność serwisową prosisz.

Zlecenie serwisu pompy ciepła

  Czynność serwisowa
  Coroczny przegląd gwarancyjnyCoroczny przegląd pogwarancyjnyDiagnostykaUruchomienieNaprawa

  Cenę i termin wykonania serwisu potwierdzimy wkrótce telefonicznie.

  Jakie są potencjalne oszczędności dzięki regularnym przeglądom?

  Regularne przeglądy pompy ciepła mogą przynieść wiele korzyści finansowych, takich jak:

  W związku z powyższym, regularne przeglądy pompy ciepła są kluczowym elementem utrzymania urządzenia w dobrym stanie technicznym oraz osiągnięcia oszczędności w kosztach ogrzewania.

  
  
  
  

  NIE CZEKAJ i już dziś
  zainwestuj w ciepłe jutro!

  Wygeneruj ofertę oszczędnego ogrzewania BEZ ZMARWIEŃ
  i otrzymaj nawet 1000zł rabatu*

  SPRAWDŹ CENY PAKIETÓW

  *Więcej szczegółów dotyczących rabatu dowiesz się kontaktując się z nami lub składając zapytanie ofertowe.

  © 2024 Strefa Pomp Ciepła Krzysztof Jaźwicki | Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka prywatności RODO Realizacja: Agencja Reklamowa ROXART Logo Agencja Reklamowa Roxart