Napisz do nas: biuro@strefapompciepla.pl

Pompy Ciepła Dolnośląskie

 

Czy wiesz, w jaki sposób działają pompy ciepła i dlaczego warto zacząć je instalować w domach lub firmach?

Cały system pompy to zamknięty obieg, w którym znajdują się elementy takie jak: sprężarka, skraplacz, parowacz i zawór rozprężny. Głównym czynnikiem jest czynnik chłodniczy – to on “przenosi” pobraną z gruntu, wody lub powietrza energię cieplną do sprężarki. Ta z kolei podnosi ciśnienie, co skutkuje podwyższeniem temperatury oraz zmianą stanu skupienia – czynnik chłodniczy staje się gazem, który następnie trafia do skraplacza. Tam, przepływająca woda “odbiera” ciepło, które trafia do instalacji grzewczych i rur. Czynnik chłodniczy następnie zostaje rozprężony i cały proces rozpoczyna się od nowa.

Nie są to jednak jedyne instalacje, które proponujemy w województwie dolnośląskim. Możliwe jest również wybranie paneli fotowoltaicznych, które świetnie sprawdzą się na co dzień przy produkcji prądu – dopełnią one instalacje grzewcze i sprawią, że dom będzie jeszcze bardziej “samowystarczalny”.

Wszystkich zainteresowanych zaoszczędzeniem pieniędzy i zrobieniem czegoś dobrego dla środowiska zapraszamy do naszych punktów na Dolnym Śląsku – z nami zadbacie o przyrodę!

Kontakt

Wypełnij formularz zapytanie ofertowe, jeżeli chcesz otrzymać ofertę na montaż pomp ciepła.

OKAZJA!Fotowoltaika w pakiecie z Pompą Ciepła za 2999 zł brutto/1 kWp