Ogrzewanie basenu

Sposób na tanie grzanie

Budując przydomowe baseny często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że chcąc utrzymać komfortową temperaturę wody basenowej, np. 26°C musimy zapewnić jej stały podgrzew nawet w okresie letnim.

Idealnym urządzeniem do tego przeznaczonym jest basenowa pompa ciepła. Może być zastosowana dla każdego rodzaju basenu, począwszy od masywnych w gruncie a kończąc na stelażowych czy nadmuchiwanych. W zależności od producenta, pompy ciepła tego typu pracują do -5°C lub 0°C a maksymalna temperatura podgrzewu wody wynosi aż 40°C. W związku z powyższym daje to możliwość wydłużenia sezonu basenowego aż do 9 miesięcy ( III-XI ).

Basenowe pompy ciepła osiągają bardzo wysoki współczynnik efektywności COP sięgający wartości nawet 6,6 ( przy temperaturze powietrza 24°C i podgrzewie wody do 26°C ). Oznacza to, że podgrzewają wodę basenową 6-cio krotnie taniej niż za pomocą grzałki elektrycznej. Monitorujemy dokładnie pracę pompy ciepła o mocy 9 kW, zamontowanej w basenie o powierzchni 30m2 i głębokości 1,4 m. W miesiącach letnich miesięczny koszt eksploatacji wynosi około 150 zł. Temperatura utrzymywana wynosi 26°C a na noc basen przykrywany jest matą izolacyjną, która ogranicza straty ciepła poprzez odparowanie.

Ogromną zaletą basenowych pomp ciepła jest to, że mają już zintegrowany tytanowy wymiennik basenowy typu JAD odporny na działanie chloru. Pozwala to na ograniczenie ingerencji w istniejący układ basenowy do minimum. Wpinamy się tylko w istniejący obieg wody basenowej pomiędzy filtrem a stacją uzdatniania, umieszczamy w odpowiednim miejscu czujnik temperatury wody basenowej i możemy przystąpić do jej uruchomienia.W swojej ofercie posiadamy basenowe pompy ciepła o mocy grzewczej od 4,5 kW do 26 kW. Pozwala nam to na wykonywanie montażu w basenach od 15m2 do 105m2.Proponujemy montaż oparty na basenowych pompach ciepła dwóch producentów:

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą na montaż basenowej pompy ciepła wyślij zapytanie ofertowe

Uzupełnij tylko poniższe informacje z tabeli:

  • dane kontaktowe
  • adres inwestycji
  • w TWOJE EWENTUALNE UWAGI podaj informacje na temat: powierzchni lustra wody w m2,
    głębokości oraz czy basen jest przykrywany matą izolacyjną.
© 2024 Strefa Pomp Ciepła Krzysztof Jaźwicki | Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka prywatności RODO Realizacja: Agencja Reklamowa ROXART Logo Agencja Reklamowa Roxart