Pompy Ciepła

Pompy ciepła Panasonic – opinie i recenzje

Z roku na rok coraz bardziej zwiększa się świadomość Polaków na temat korzystania z ekologicznych rozwiązań, które mogą nie tylko przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego, ale również zwiększyć oszczędności w budżecie domowym. Jednym z takich rozwiązań jest montowanie pomp ciepła w domach jedno- oraz wielorodzinnych, a także w budynkach przemysłowych. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń grzewczych tego typu, dlatego wybór odpowiedniego modelu dla siebie powinien uwzględniać potrzeby nieruchomości oraz osób w niej przebywających. Wśród najbardziej interesujących pomp ciepła na rynku są urządzenia stworzone przez firmę Panasonic, czyli japoński koncern elektroniczny, który od lat znany jest z wysokiej jakości tworzonych produktów. Jakie są atuty rozwiązań grzewczych produkowanych przez to przedsiębiorstwo i jakimi opiniami się one cieszą? Zapraszamy do przeczytania poniższego wpisu!

Pompa ciepła Panasonic

Panasonic to producent powszechnie znany i lubiany przez konsumentów

Większość osób japońską firmę kojarzy dzięki tworzonym przez nią urządzeniom optycznym jak kamery czy aparaty, a także sprzętom elektronicznym np. telewizory. Mało kto jednak wie, że przeszło 50 lat temu na rynku pojawiła się pierwsza pompa ciepła Panasonic. Opinie recenzentów i zwykłych użytkowników przeszły najśmielsze oczekiwania producenta, dlatego też przedsiębiorstwo kontynuowało swoją politykę. Przed inżynierami postawiono ambitne zadanie stworzenia urządzeń grzewczych, które będą nie tylko wydajne, ale również będą wyróżniać się na tle konkurencji rozwiązaniami przyjaznymi dla środowiska naturalnego. Jak pokazała przyszłość, zdecydowanie im się to udało. Dlaczego więc pompy ciepła Panasonic cieszą się tak dobrymi opiniami wśród konsumentów?

Wydajność, cicha praca oraz łatwość obsługi – to jedne z największych zalet urządzeń grzewczych Panasonic

Japoński koncert elektroniczny skupił się na produkcji pomp ciepła typu powietrze-woda. Wspomniane urządzenia grzewcze przeznaczone są do podgrzewania wody użytkowej, a także w zależności od potrzeb użytkownika do ogrzewania lub chłodzenia budynku. W naszym kraju największą popularnością cieszy się seria Aquarea, która zdobyła serca wielu konsumentów. Nie ma jednak się czemu dziwić, skoro modele do niej nalężące, wyróżniają się nadzwyczajną wydajnością nawet w skrajnych warunkach pogodowych. Pompy ciepła Panasonic zapewniają dużą oszczędność energii nawet przy –20 stopni Celsjusza.

Ponadto warto wspomnieć, że opisywane urządzenia grzewcze mogą współpracować z panelami fotowoltaicznymi, przyczyniając się tym samym do sporych oszczędności w budżecie domowym. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by podłączać je do tradycyjnych instalacji znajdujących się w budynkach mieszkalnych lub przemysłowych. Wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb użytkownika. Warto także wspomnieć, że pompy ciepła Panasonic cieszą się dobrymi opiniami ze względu na długą żywotność nawet podczas codziennej eksploatacji, dlatego też stanowią wspaniałą inwestycję na wiele lat.

Seria pomp ciepła Aquarea Panasonic – dostępne na rynku modele

Skoro urządzenia grzewcze japońskiego producenta z serii Aquarea cieszą się tak dużą popularnością, warto nieco przybliżyć poszczególne podserie wchodzące w jej skład.

  • Aquarea High Performance, czyli pompy ciepła typu woda-powietrze zaprojektowane z myślą o posiadaczach domów z ogrzewaniem podłogowym. Niemniej, sprawdzą się z powodzeniem także w budynkach z instalacjami grzejnikowymi czy też ogrzewaniem mieszanym (podłogówka + grzejniki). Modele urządzeń High Performance charakteryzują się m.in. wysoką efektywnością energetyczną (klasa A+++ dla temp. wody 35°C), niską emisją dwutlenku węgla, oszczędnością energii, a także kompaktową budową.
  • Aquarea T-CAP to szereg urządzeń grzewczych cieszących się znakomitą opinią wśród właścicieli domów o słabym lub średnim ociepleniu, gdzie zapotrzebowanie na ciepło przy niskich temperaturach jest zdecydowanie większe. Podobnie jak pompy ciepła Panasonic Aquarea High Performance wyróżniają się wysoką efektywnością energetyczną, współczynnikiem COP do 5,08, a także energooszczędnym charakterem pracy.
  • Aquarea HT, czyli pompy ciepła mogące stanowić wspaniałą alternatywę dla kotłów olejowych i gazowych, które dostarczają energię do starych grzejników wysokotemperaturowych. Ich największym atutem jest ograniczenie prac remontowych do minimum przez wzgląd na brak konieczności wymiany infrastruktury grzejnikowej.

Pompy ciepła Panasonic to wspaniała alternatywa dla tradycyjnych kotłów olejowych lub gazowych

Stare urządzenia grzewcze, które nie mają możliwości zapewnienia oszczędności energii, a co za tym idzie, nieprzyczyniające się do tworzenia oszczędności w budżecie domowym powoli odchodzą w cień. Zastępują je nowoczesne rozwiązania takie jak pompy ciepła Panasonic, które przede wszystkim górują nad nimi wydajnością. Inżynierowie japońskiego koncernu elektronicznego poprzez serię Aquarea stworzyli modele wyróżniające się również wysoką estetyką wykończenia oraz cichą pracą urządzenia (nie tylko w dzień, ale też w nocy, dzięki wyposażeniu w funkcję redukcji hałasu). Wśród wielu zalet pomp ciepła Panasonic należy również wymienić możliwość zdalnego sterowania za pośrednictwem zainstalowanej aplikacja na laptopie, smartfonie czy też tablecie.
Pompa ciepła Panasonic

Pompy ciepła Panasonic – opinie i cena

Koszt zakupu poszczególnych urządzeń grzewczych z serii Aquarea różni się w zależności od wielu czynników. Przede wszystkim modele pomp ciepła mają odmienne funkcje czy też parametry techniczne, które mają wpływ na ostateczną cenę. Na koszt inwestycji może przełożyć się również technologia budowania domu i sposób rozmieszczenia instalacji grzewczych w pomieszczeniach. Niemniej, ceny pomp ciepła Panasonic rozpoczynają się od ok. 18 tysięcy złotych, a kończą na kwocie 51 tysięcy złotych. Warto jednak zaznaczyć, że koszt zakupu można obniżyć w związku z uzyskaniem dofinansowania z jednego z kilku dostępnych rządowych programów. Do najpopularniejszych z pewnością należą program “Czyste Powietrze” oraz program “Moje ciepło”.

Jak można zobaczyć na podstawie powyższych przykładów, bardzo dobre opinie o urządzeniach grzewczych firmy Panasonic są w pełni uzasadnione, a ich zakup to z pewnością trafiona inwestycja za rozsądną cenę.

wróc do blogaNIE CZEKAJ i już dziś
zainwestuj w ciepłe jutro!

Wygeneruj ofertę oszczędnego ogrzewania BEZ ZMARWIEŃ
i otrzymaj nawet 1000zł rabatu*

SPRAWDŹ CENY PAKIETÓW

*Więcej szczegółów dotyczących rabatu dowiesz się kontaktując się z nami lub składając zapytanie ofertowe.

© 2024 Strefa Pomp Ciepła Krzysztof Jaźwicki | Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka prywatności RODO Realizacja: Agencja Reklamowa ROXART Logo Agencja Reklamowa Roxart