POMPY CIEPŁA KOŁTON

MONOBLOK

Do serii Airkompakt należą urządzenia grzewcze typu powietrze-woda, zaprojektowane z myślą o warunkach klimatycznych panujących w naszym kraju. Są produktem polskim, stworzonym przez firmę Kołton we współpracy z krakowską Akademią Górniczo-Hutniczą. W ich produkcji wykorzystano komponenty europejskie, natomiast rozwiązania konstrukcyjne, takie jak parownik o zwiększonej powierzchni wymiany ciepła, sprawiają, że urządzenia doskonale pasują do specyfiki klimatu typowego dla obszaru Europy Środkowo-Wschodniej.

pompa ciepła

 

Pompy ciepła Kołton – cechy szczególne urządzeń

Parametrem, który wyróżnia pompy ciepła Kołton od innych urządzeń grzewczych dostępnych na rynku, jest zastosowanie innowacyjnego czynnika chłodniczego R290 (propan) o wysokich właściwościach termodynamicznych. W urządzeniu wykorzystano również sprężarkę Copeland Scroll, dostosowaną do pracy z tym czynnikiem chłodniczym. Rozwiązania te wpływają na wysoką wydajność pomp – ich współczynnik COP może osiągać wartość powyżej 5.0.

Urządzenia z serii Airkompakt pracują w zakresie temperatur od -25 do +40 stopni Celsjusza. W miesiącach letnich pompy ciepła mogą być stosowane jako klimatyzacja. Posiadają również opcje trybu nocnego, który zmniejsza głośność pracy urządzenia. Z powodzeniem mogą być stosowane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w obiektach użyteczności publicznej.

Pompy ciepła Kołton mogą być też wykorzystywane jako element systemu hybrydowego. Stosuje się je zarówno do ogrzewania pomieszczeń, jak i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Ich praca może być wspomagana takimi urządzeniami, jak grzałka elektryczna, kocioł olejowy i pelletowy, a także kolektory słoneczne. System może również współpracować z panelami fotowoltaicznymi.

 

Rodzimy producent i instalator

Nasza firma, jako jeden z czołowych dostawców urządzeń grzewczych w Polsce, bardzo cieszy się z możliwości dystrybuowania wysokowydajnego sprzętu od rodzimego producenta. Oferujemy pompy ciepła w kilku dostępnych mocach grzewczych: 8 kW, 9,85 kW, 11,2 kW, 15,18 kW i 19,65 kW. Serdecznie zachęcamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych montażem urządzeń od firmy Kołton.

© 2024 Strefa Pomp Ciepła Krzysztof Jaźwicki | Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka prywatności RODO Realizacja: Agencja Reklamowa ROXART Logo Agencja Reklamowa Roxart