Przypomnij sobie, ile wydajesz miesięcznie na ogrzewanie swojego domu i ciepłą wodę? Pewnie przez rok ta kwota staje się dość wysoka, prawda?

Dlatego niezależnie od tego, czy planujesz wyremontować swój dom, czy wybudować nowy, proponujemy Ci innowacyjne rozwiązanie, które znacznie ograniczy wydatki na ogrzewanie, ciepłą wodę, a nawet chłodzenie pomieszczeń.

Zapewni także komfortowe warunki podczas każdej pory roku.

Są to nowoczesne, gruntowe pompy ciepła Daikin. Dzięki nim każdego dnia będziesz z radością wracał do własnego domu, gdzie będzie panowała idealna temperatura.

 

Oszczędność pompy ciepła DAIKIN

Daikin Altherma zasilana jest w 80% energią odnawialną pobieraną z gruntu i w 20% energią elektryczną.

Zapewnia komfort cieplny w domu i produkuje ciepłą wodę użytkową w bardzo oszczędny sposób. Posiada klasę efektywności energetycznej A++.

Każda gruntowa pompa ciepła firmy Daikin posiada energooszczędne sterowanie inwerterowe, które poprzez regulację prędkości silników elektrycznych zmniejsza zużycie energii elektrycznej o 30%.

Prędkość silnika dostosowuje się do chwilowego zapotrzebowania budynku na energię cieplną, pracując w sposób ciągły.

Nie zużywa dodatkowej energii na częste uruchamianie i wyłączanie silnika. Patrząc na dłuższą perspektywę czasową oznacza to duże oszczędności w eksploatacji pompy ciepła.

 

Możliwości zastosowania

Świetnie nadają się zarówno do nowych domów jak i budynków modernizowanych.

Jeśli inwestor posiada odpowiednio dużą działkę można pobierać energię za pomocą kolektora poziomego, a gdy działka ma ograniczoną powierzchnię z wykorzystaniem sond pionowych umieszczonych w gruncie.

Grunt to doskonałe źródło energii odnawialnej.

Przez cały rok temperatura gruntu jest stabilna, co czyni z pomp gruntowych doskonałe urządzenia, nawet w tak mroźnych regionach jak Podkarpacie czy Suwałki.

pompa ciepła

  • płynna regulacja mocy grzewczej w zakresie od 2 kW do 13 kW
  • zakres efektywności COP : 4,35
  • sprężarka inwerterowa
  • klasa efektywności energetycznej: A++
  • poziom głośności jedyne 32 dBA.
  • funkcja chłodzenia pasywnego
  • zintegrowany podgrzewacz CWU o pojemności 180 L

 

Dopasuj model do własnych potrzeb

W naszej firmie wiemy, że każdy klient może mieć różne upodobania w kwestii ciepła.

Dlatego też proponujemy kilka dodatkowych wariantów, które jeszcze bardziej urozmaicają możliwości gruntowych pomp ciepła Daikin.

Jest to przede wszystkim instalacja ogrzewania podłogowego, chłodzenie pompą ciepła jak również montaż fotowoltaiki.

Jeśli więc szukasz kompleksowego rozwiązania, dzięki któremu zawsze będziesz miał w domu idealne warunki cieplne oraz gorącą wodę – zgłoś się do nas!

© 2024 Strefa Pomp Ciepła Krzysztof Jaźwicki | Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka prywatności RODO Realizacja: Agencja Reklamowa ROXART Logo Agencja Reklamowa Roxart