Bez kategorii

Oficjalny Dystrybutor pomp ciepła marki Samsung

Skupiając się na dostarczaniu energooszczędnych urządzeń grzewczych o wysokiej wydajności, w naszej ofercie nie mogło zabraknąć pomp ciepła Samsung EHS (Eco Heating System). W serię, która zadebiutowała w 2017 roku, wchodzą urządzenia o wysokim współczynniku efektywności energetycznej, wyposażone w liczne ulepszenia i udogodnienia. Zaprojektowane zostały tak, aby dostarczać odpowiednią ilość ciepła nawet przy temperaturach osiągających -25°C. W temperaturach -10°C gwarantują zachowanie 90% nominalnej wartości grzewczej. Wartymi uwagi zaletami są też cicha praca urządzenia oraz możliwość sterowania nim poprzez Wi-Fi.

Seria EHS pozwala na wybranie urządzenia w typie Split, Mono lub TDM.

Nowością jest seria ClimateHub ze zintegrowanym modułem hydraulicznym z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Można go połączyć do systemów Mono, Split a także do TDM Plus.

Pompy ciepła Samsung EHS Split

Pompa ciepła Samsung

Jednostka zewnętrzna EHS Split połączona jest z wiszącym modułem hydraulicznym, do którego należy podłączyć zasobnik ciepłej wody użytkowej (CWU). W połączeniu z modułem hydraulicznym, system Split umożliwia podgrzewanie ciepłej wody użytkowej oraz zasilanie centralnego ogrzewania podłogowego i grzejnikowego. Ogrzewana woda osiąga max temperaturę 65°C. W przypadku urządzeń tego typu moduły hydrauliczne posiadają wbudowane grzałki elektryczne o mocy 4/6 kW, które mogą zostać wykorzystane jako drugie źródło ciepła.

Dostępne moce grzewcze: zasilanie jednofazowe: 4,4 / 6,6 / 9 / 12 /16 kW, trójfazowe: 9 / 12 / 16 kW.

Pompy ciepła Samsung EHS Mono

Pompa ciepła Samsung

Tak, jak w przypadku innych urządzeń w typie Monoblok, tu również cały system typu powietrze-woda zintegrowany został w pojedynczej jednostce zewnętrznej. System EHS Mono można połączyć z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej (CWU) oraz z buforem centralnego ogrzewania (CO) dzięki zastosowaniu zestawu sterującego Samsung Mono. W skład zestawu sterującego Mono wchodzą sterownik, czujnik przepływu, czujnik temperatury CWU i czujnik temperatury zasilenia i powrotu instalacji CO.

Dostępne moce grzewcze: zasilanie jednofazowe: 5 / 8 / 12 / 16 kW, trójfazowe: 8 / 12 / 16 kW.

Pompy ciepła Samsung EHS TDM Plus (“Time Division Multi”)

To warta uwagi propozycja od firmy Samsung, która łączy w sobie funkcje trybów powietrze-woda i powietrze-powietrze, dzięki czemu pompy te są w stanie w bardzo krótkim czasie osiągnąć ustawioną temperaturę. W podstawowej wersji składają się z jednostki zewnętrznej oraz modułu hydraulicznego, ale mogą być poszerzone nawet o siedem dodatkowych jednostek klimatyzacyjnych: ściennych, kanałowych lub konsoli. System TDM Plus jest systemem typu „wszystko w jednym” powietrze-woda i powietrze-powietrze, dzięki czemu stanowi kompletne rozwiązanie w zakresie sterowania klimatem w domu. Może być używany przez cały rok do chłodzenia i ogrzewania, aby sprostać różnym sytuacjom i potrzebom użytkowników. Umożliwia on ogrzewanie/chłodzenie podłogowe oraz ogrzewanie grzejnikowe, a także oferuje chłodzenie metodą powietrze-powietrze z różnymi opcjami klimatyzatorów. Potencjał można zmaksymalizować poprzez podłączenie do sieci Smart Grid lub instalacji fotowoltaicznej.

Dostępne moce grzewcze: zasilanie jednofazowe: 4,4 / 6,6 / 9 / 12 /16 kW, trójfazowe: 9 / 12 / 16 kW.

Pompy ciepła Samsung

Jednostki wewnętrzne do systemy TDM Plus

WindFree Delux

WindFree-Deluxe

Samsung rozszerza gamę produktów z technologią WindFree o całkiem nowe klimatyzatory ścienne z serii EHS TDM Plus. Najnowszy system TDM Plus WindFree Deluxe wyposażony jest w technologię WindFree, która sprawia, że świerze powietrze jest rozprowadxane delikatnie i równomiernie poprzez tysiące mikrootworów, co daje wrażenie „nieruchomego powietrza”

Klimatyzator kanałowy Slim Duct

Klimatyzator kanałowy

 • Smukła konstrukcja o grubości zaledwie 199 mm
 • Filtr przeciwbakteryjny w zestawie

 

Klimatyzator kanałowy MSP

Klimatyzator kanałowy MSP

 • Wbudowany elektroniczny zawór rozprężny (EEV) dla sterowania przepływem czynnika chłodniczego
 • Dołączony jest stały filtr zmywalny o długiej żywotności
 • Funkcja automatycznego ponownego uruchomienia
 • Wbudowana pompa odprowadzająca skropliny
 • Jonizacja SPI (opcjonalnie)

 

Pompy ciepła Samsung EHS ClimateHub

Pompy ciepła Samsung

System ClimateHub z modułem hydraulicznym z wbudowanym zasobnikiem zajmuje mało miejsca, a jego instalacja trwa krócej. Dzięki dwustrefowemu sterowaniu i zaawansowanym funkcjom możliwe jest osiągnięcie optymalnego poziomu zużycia energii a w wersji TDM Plus z trybem przełączania z podziałem czasowym sprawia, że system może jednocześnie zapewniać ogrzewanie wody i chłodzenie powietrza.

Sterowanie

Przewodowy sterownik zdalny

Przewodowy sterownik zdalny

 • Kolorowy wyświetlacz LCD 4,3”
 • Prosty i intuicyjny interfejs użytkownika
 • Sterowanie 2 obiegami grzewczymi (podłogówka/grzejniki)
 • Sterowanie zaworem mieszającym
 • Podświetlenie LCD
 • Obsługa w języku polskim
 • Odbiornik podczerwieni jest dołączony
 • Tryb czasu letniego
 • Wbudowany czujnik temperatury pomieszczenia
 • Gniazdo SD
 • Wymiary netto (Sz. x Wys. x Gł.): 120 x 120 x 19mm

 

Certyfikat Eurovent

Certyfikat

Eurovent jest znany na całym świecie dzięki znakowi jakości „Eurovent Certified Performance”, który oznacza certyfikację klasy wydajności produktów do klimatyzacji i chłodzenia zgodnie z normami europejskimi i międzynarodowymi. Znak „Eurovent Certified Performance” wskazuje na to, że produkt spełnia przewidziane wymogi jakościowe, których nie ma potrzeby udowadniać na życzenie konsumenta oraz po zakończeniu procesu produkcyjnego.

Eurovent jest akredytowanym zewnętrznym organem certyfikującym. Pomaga zwiększać poczucie pewności konsumentów poprzez wyrównanie zasad konkurencji dla wszystkich producentów oraz poprzez uczciwą i dokładną ocenę wydajności przemysłowej. Dzięki temu dostarcza usługi budzące zaufanie całego otoczenia rynkowego.

Wszystkie produkty do klimatyzacji Samsung z linii pomp ciepła kategorii powietrze-woda (A2W), w tym klimatyzatory do budynków mieszkalnych (RAC), systemy Multi Split (FJM), klimatyzatory dla biznesu (CAC), klimatyzatory Digital Variable Multi S (DVM S) oraz ekologiczne systemy ogrzewania (EHS) uzyskały certyfikat Eurovent.

W celu sprawdzenia ciągłej ważności produktów Samsung certyfikowanych przez Eurovent, należy wejść na stronę: www.eurovent-certification.com

 

Certyfikat HP KEYMARK

Certyfikat

HP KEYMARK to dobrowolny, niezależny, europejski znak certyfikujący (certyfikacja ISO typu 5) dla pomp ciepła każdego rodzaju, oraz ogrzewaczy wody (według Rozporządzeń UE 813/2013 i 814/2013 dotyczących ekoprojektu). Opiera się on na niezależnych badaniach przeprowadzanych przez strony trzecie i wskazuje na zgodność produktu z wymogami ustalonymi w zasadach programu HP KEYMARK oraz wymogami dotyczącymi efektywności energetycznej zgodnie z Ecodesign. Jego celem jest certyfikacja wydajności produktów zadeklarowanej przez producentów.

Program HP KEYMARK jest własnością Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego (CEN). Certyfikat zostaje przyznany przez niezależne organy certyfikujące produktom spełniającym wszystkie wymogi programu.

Pompy ciepła Samsung EHS oraz seria urządzeń ClimateHub uzyskały certyfikat HP KEYMARK. Certyfikat ten jest uznawany przez wiele europejskich krajów, jak np. Francję, Niemcy, Wielka Brytanię, Słowację i Republikę Czeską.

wróc do blogaNIE CZEKAJ i już dziś
zainwestuj w ciepłe jutro!

Wygeneruj ofertę oszczędnego ogrzewania BEZ ZMARWIEŃ
i otrzymaj nawet 1000zł rabatu*

SPRAWDŹ CENY PAKIETÓW

*Więcej szczegółów dotyczących rabatu dowiesz się kontaktując się z nami lub składając zapytanie ofertowe.

© 2024 Strefa Pomp Ciepła Krzysztof Jaźwicki | Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka prywatności RODO Realizacja: Agencja Reklamowa ROXART Logo Agencja Reklamowa Roxart