Bez kategorii

Likwidacja kotłów

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Środowiska przyszedł najwyższy czas na wymianę starych pieców oraz kotłów stałopalnych na znacznie bardziej ekologiczne rozwiązania. Wpływ na taką decyzję ma wiele różnych czynników. Jednym z nich jest bez wątpienia nadmierne zanieczyszczenie powietrza smogiem – rokrocznie coraz wyższe i obserwowane szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich, takich jak Kraków. Likwidacja smogu jest możliwa – należy tylko dostosować się do rekomendacji rządu oraz wymienić stary piec na alternatywne źródło ogrzewania. W Małopolsce mogą to być pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, kotły na gaz ziemny czy piece akumulacyjne na prąd to tylko część proponowanych rozwiązań. Jakie działania podejmowane są w regionie?

Program Czyste Powietrze – czyli jak pozbyć się smogu

Rządowa inicjatywa w postaci programu, którego celem jest zmniejszenie emisji szkodliwych pyłów do atmosfery, zakłada dofinansowanie zarówno do wymiany przestarzałych kotłów stałopalnych, jak i termoizolacji budynków. Realizowana jest również dla mieszkańców Krakowa oraz rejonu małopolskiego. Likwidacja starego pieca to same korzyści nie tylko ze względu na dofinansowanie, ale także możliwość pozyskania oszczędności w budżecie domowym w późniejszym czasie. Nie bez znaczenia pozostaje tu również ochrona środowiska i pozbycie się smogu, a tym samym poprawa jakości powietrza, którym na co dzień oddychamy.

Istotne informacje dotyczące Programu Czyste Powietrze można znaleźć m.in. na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Znajdują się tam aktualności dla rejonu małopolskiego związane z rządowym wsparciem finansowym czy terminarz spotkań z beneficjentami. Co ważne, nabór wniosków wciąż trwa. W ten sposób można zlikwidować kocioł stałopalny i zdecydować się na alternatywne rozwiązanie przeciwstawiające się smogowi. Fotowoltaika i pompy ciepła to dla mieszkańca Krakowa bardzo ciekawa opcja – zwłaszcza, że dostępna także za naszym pośrednictwem!

Likwidacja kotłów stałopalnych w Małopolsce

Jeśli są Państwo zainteresowani likwidacją pieca stałopalnego oraz wymianą systemu ogrzewania na bardziej ekologiczne, zachęcamy do kontaktu. Specjalizujemy się w modernizacji starych kotłowni na terenie Krakowa oraz całej Małopolski. Proponujemy wymianę pieca na pompę ciepła w systemie hybrydowym z fotowoltaiką.

wróc do blogaNIE CZEKAJ i już dziś
zainwestuj w ciepłe jutro!

Wygeneruj ofertę oszczędnego ogrzewania BEZ ZMARWIEŃ
i otrzymaj nawet 1000zł rabatu*

SPRAWDŹ CENY PAKIETÓW

*Więcej szczegółów dotyczących rabatu dowiesz się kontaktując się z nami lub składając zapytanie ofertowe.

© 2024 Strefa Pomp Ciepła Krzysztof Jaźwicki | Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka prywatności RODO Realizacja: Agencja Reklamowa ROXART Logo Agencja Reklamowa Roxart