Bez kategorii

„Czyste powietrze” również dla wspólnot mieszkaniowych

Rząd planuje wprowadzenie zmian w programie „Czyste Powietrze”. Cieszący się ogromną popularnością program finansowego wsparcia w wymianie starych kotłów grzewczych ma być dostępny dla kolejnej grupy odbiorców. Zmiany mają wejść w życie od stycznia 2022 roku.

Kto jeszcze będzie mógł skorzystać z programu „Czyste powietrze”?

Do tej pory z dotacji na wymianę kopciuchów mogli skorzystać tylko właściciele budynków jednorodzinnych oraz wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych. Od stycznia ma się to jednak zmienić. Zgodnie z rządowymi zapowiedziami, beneficjentami programu będą mogli zostać też mieszkańcy wspólnot mieszkaniowych. Mowa tu o takich obiektach, jak:

  • bloki
  • kamienice
  • budynki wielorodzinne.

 

Szczegóły dotyczące pozyskiwania dotacji nie są jeszcze znane. Do tej pory jednak osoby uczestniczące w programie mogły uzyskać pomoc finansową na takie działania, jak wymiana nieefektywnych urządzeń grzewczych na nowe, spełniające najwyższe normy emisji (jak na przykład pompy ciepła). W ramach dotacji można było też przeprowadzić prace termoizolacyjne budynków.

Środki finansowe na ten projekt mają zostać przekazane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Strefa Pomp Ciepła pomoże w wymianie urządzeń grzewczych

Nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi, na które można wymienić przestarzałe systemy ogrzewania, są oczywiście pompy ciepła. Nasza firma, jako wiodący instalator urządzeń grzewczych w naszym kraju, ma bogate doświadczenie w montażu i wymianie pomp ciepła w różnego rodzaju obiektach – również w budynkach wielorodzinnych. Na koncie mamy wiele takich instalacji; posiadamy też obiekty referencyjne i reprezentacyjne, które można obejrzeć przed zleceniem nam wymiany urządzeń grzewczych. W naszej firmie pracujemy z pompami ciepła od znanych producentów, a specjalizujemy się w urządzeniach o dużej mocy. Możemy więc zapewnić odpowiednie rozwiązania do obiektów wielorodzinnych o różnej kubaturze. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy do kontaktu – działamy na terenie całej Polski.

wróc do blogaNIE CZEKAJ i już dziś
zainwestuj w ciepłe jutro!

Wygeneruj ofertę oszczędnego ogrzewania BEZ ZMARWIEŃ
i otrzymaj nawet 1000zł rabatu*

SPRAWDŹ CENY PAKIETÓW

*Więcej szczegółów dotyczących rabatu dowiesz się kontaktując się z nami lub składając zapytanie ofertowe.

© 2024 Strefa Pomp Ciepła Krzysztof Jaźwicki | Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka prywatności RODO Realizacja: Agencja Reklamowa ROXART Logo Agencja Reklamowa Roxart