RODZAJE POMP CIEPŁA

NOWY WYMIAR OGRZEWANIA

Pompy ciepła to urządzenia o najwyższej efektywności energetycznej ze wszystkich dostępnych urządzeń grzewczych.
Wytwarzają energię cieplną wykorzystując ciepło zgromadzone w gruncie, powietrzu i wodzie.

 

Pompa ciepła powietrze-woda

Dolnym źródłem w takich pompach ciepła jest ciepło z powietrza. Powietrzna pompa ciepła do produkcji energii cieplnej wykorzystuje ciepło zgromadzone w powietrzu i przekazuje je do górnego źródła tj. instalacji grzewczej w budynku. Pompy powietrzne posiadają niższą efektywność w stosunku do pomp gruntowych, jednak koszt inwestycyjny związany z ich montażem jest znacznie niższy. Jeżeli dodamy do tego, że mogą pracować nawet do -25°C w trybie monoenergetycznym ( wspomaganym tylko grzałką ) to pompy ciepła powietrze – woda okazują się najlepszym wyborem. Technologia powietrznych pomp ciepła powietrze – woda dzieli się na dwa typy: SPLIT i MONOBLOK

  • SPLIT – najbardziej wydajne pompy typu powietrze – woda. Instalacja pompy ciepła składa się z dwóch jednostek: zewnętrznej zawierającej parowacz, sprężarkę oraz wewnętrznej tzw. hydro-moduł w którym przekazywana jest energia cieplną.Układ tego typu połączony jest instalacją chłodniczą, w której krąży czynnik chłodniczy. W rozwiązaniu typu split energia cieplna przekazywana jest za pomocą skraplacza bezpośrednio do górnego źródła (wody kotłowej).
  • MONOBLOK – rozwiązanie mniej rozbudowane od układu split, w jednej obudowie znajdują się wszystkie elementy instalacji chłodniczej: parowacz, sprężarka, skraplacz. Urządzenie typu monoblok umieszcza się na zewnątrz budynku
    i doprowadza do niego bezpośrednio lub pośrednio górne źródło.

STERFA POMP CIEPŁA ze względu na szereg korzyści szczególnie poleca montaż instalacji pomp ciepła w układzie typu SPLIT.

Pompy ciepła typu split, po uwzględnieniu wszystkich urządzeń pośrednich posiadają wyższe COP w stosunku do pomp typu monoblok.

 

Pompa ciepła powietrze – woda SPLIT z oddzielnym zasobnikiem CWU

Pompa ciepła powietrze-woda

Pompa ciepła powietrze – woda SPLIT zintegrowana z zasobnikiem CWU

Pompa ciepła powietrze-woda

Pompa ciepła gruntowa

Dolnym źródłem w takich pompach jest ciepło z gruntu. Gruntowa pompa ciepła do produkcji energii cieplnej wykorzystuje ciepło z ziemi i przekazuje je do górnego źródła tj. instalacji grzewczej w budynku. Dolne źródło wykonać możemy w postaci odwiertów pionowych lub wymiennika poziomego. Pompy gruntowe posiadają wyższe COP w stosunku do pomp powietrznych. Należy jednak podkreślić, że z uwagi na duże koszty wykonania dolnego źródła, gruntowe pompy ciepła zostają wypierane przez pompy ciepła powietrze – woda.

Gruntowa pompa ciepła zintegrowana z zasobnikiem CWU


Gruntowa pompa ciepła
 

Gruntowa pompa ciepła z oddzielnym zasobnikiem CWU


Gruntowa pompa ciepła

Pompa ciepła powietrze – powietrze

Pompy te idealnie nadają się do ogrzewania: domków letniskowych, pomieszczeń biurowych, hal magazynowych, wszystkich pomieszczeń gdzie ogrzewanie nie jest realizowane w sposób ciągły oraz gdzie konieczne jest szybkie nagrzanie powietrza wewnętrznego.

Pompa ciepła powietrze – powietrze ogrzewa bezpośrednio powietrze znajdujące się w pomieszczeniu, podnosząc jego temperaturę w krótkim czasie. Rozwiązanie pompy ciepła powietrze- powietrze w połączeniu ze zdalnym sterowaniem idealnie nadaje się do ogrzewania domków letniskowych.

Pompa ciepła powietrze-powietrze

NIE CZEKAJ i już dziś
zainwestuj w ciepłe jutro!

Wygeneruj ofertę oszczędnego ogrzewania BEZ ZMARWIEŃ
i otrzymaj nawet 1000zł rabatu*

SPRAWDŹ CENY PAKIETÓW

*Więcej szczegółów dotyczących rabatu dowiesz się kontaktując się z nami lub składając zapytanie ofertowe.





© 2024 Strefa Pomp Ciepła Krzysztof Jaźwicki | Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka prywatności RODO Realizacja: Agencja Reklamowa ROXART Logo Agencja Reklamowa Roxart